RSS

Pages

5 Aralık 2013 Perşembe

BUĞDAY SALATASIResulullah (sa): "Üç işi vardır, kıyamet gününde Allah onlara ne konuşur ne nazar eder ne de günahlardan arındırır, onlar için elim bir azab vardır!" buyurdu ve bunu üç kere de tekrar etti. Ben: "Ey Allah`ın Resulü! Öyleyse onlar büyük zarar ve hüsrana uğramışlardır. Kimdir bunlar?" dedim. Şöyle saydılar: "(Elbisesini kibirle, yerlere kadar salıp) süründüren, yaptığı iyiliği başa kakan, malını yalan yeminlerle reklam eden kimseler."
Resulullah (sa): "Üç işi vardır, kıyamet gününde Allah onlara ne konuşur ne nazar eder ne de günahlardan arındırır, onlar için elim bir azab vardır!" buyurdu ve bunu üç kere de tekrar etti. Ben: "Ey Allah`ın Resulü! Öyleyse onlar büyük zarar ve hüsrana uğramışlardır. Kimdir bunlar?" dedim. Şöyle saydılar: "(Elbisesini kibirle, yerlere kadar salıp) süründüren, yaptığı iyiliği başa kakan, malını yalan yeminlerle reklam eden kimseler."

                             BU BİLDİĞİNİZ AŞURELİK BUĞDAY VEYA BİZİM DEYİMİMİZLE DÖVME. GEÇENLERDE OĞLUMA ÇORBA YAPMAK İÇİN HAŞLAMIŞTIM AMA FAZLA OLMUŞ. BENDE SALATA YAPTIM. LEZZETLİ OLDU. AKŞAM YEMEĞİNDE YEDİK FAKAT GÜNLERDE, 5 ÇAYLARINDA DA GÜZEL OLUR. İLK GELEN MİSAFİRİME YAPABİLİRİM. YAPIMI DA KOLAY VE PRATİK.MALZEMELER:
.1 SU BARDAĞI BUĞDAY(DÖVME)
.KURU SOĞAN VEYA YEŞİL SOĞAN
.MAYDANOZ
.15-20 KORNİŞON TURŞU
.KIRMIZI BİBER KONSERVESİ (BENİM EVDE VARDI YOKSA ŞART DEĞİL)
.KONSERVE MISIR(KONSERVE MISIRDA KOYACAKTIM AMA YOKTU)
. ZEYTİN YAĞI
.TUZ, KIRMIZI BİBER, KARABİBER
.NAR EKŞİSİ VEYA LİMON

YAPILIŞI;
.BUĞDAYI YUMUŞAYINCAYA KADAR HAŞLAYIN.  AKŞAMDAN ISLATIRSANIZ DAHA KOLAY HAŞLANIR.
.YEŞİLLİKLERİ DOĞRAYIN.
.KORNİŞON TURŞUYU VE KIRMIZI BİBERİ DOĞRAYIN.
.HEPSİNİ BUĞDAYIN İÇİNE ATIN KARIŞTIRIN. YAĞINI VE BAHARATLARINI ATIN.AFİYET OLSUN...

Hiç yorum yok:

Blog Listem

TAKİP ETTİKLERİM