RSS

Pages

16 Mart 2014 Pazar

1-2 YAŞ ETKİNLİKLERİ

EMİNİM BİR ÇOĞUNUZUN ÇOCUĞU OYUNCAKLARI İLE OYNAMIYORDUR. BENİM OĞLUM GİBİ. GENELDE ERKEK ÇOCUKLAR OYUNCAĞA PEK İLGİ GÖSTERMİYOR. EVİ DAĞITMACA, MUTFAK ARAÇ GEREÇLERİ İLE OYNAMACA EN SEVDİĞİ OYUNLARDAN. BENDE ÇOK FAZLA ISRAR ETMİYORUM OYUNCAKLARI İLE OYNAMA KONUSUNDA. MUTFAKTA BULDUĞUMUZ ŞEYLER İLE OYNUYORUZ. 
ÇOCUK OLDUKTAN SONRA İNTERNETTE DAHA ÇOK ARAŞTIRMA YAPMAYA BAŞLADIM VE MONTESSORİ YÖNTEMİNE RASTLADIM.OKUDUKÇA ÇOCUK GELİŞİMİNDE MANTIKLI BİR YÖNTEM OLDUĞUNA KARAR VERDİM. BİR ÇOK SİTEDE BU YÖNTEMİN ETKİNLİKLERİNİ YAPAN ARKADAŞLAR VAR. 
OĞLUMLA YAPTIĞIMIZ BASİT FAKAT OĞLUMUN ÇOK EĞLENDİĞİ ETKİNLİKLERİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM. UMARIM YARARLANIRSINIZ. 


FINDIKLA YAPTIĞIMIZ ETKİNLİK;


    FINDIK, NOHUT, FASULYE. EVDE NE VARSA OLUR ASLINDA. ÖNEMLİ OLAN KAŞIKLA KAPTAN KABA AKTARIP EL BECERİSİ KAZANMAK. TABİ ÇOK DİKKATLİ OLMALISINIZ AĞZINA ALMA İHTİMALİ YÜKSEK. BENİM OĞLUM BİR KAÇ KERE DENEDİ. İLK BAŞTA BAYA EĞLENDİ FAKAT SIKILDIĞINDA FINDIKLARI SAĞA SOLA ATMAYA BAŞLADI VE ETKİNLİĞİMİZ DE BİTMİŞ OLDU.


                                        ŞİŞEYE MAKARNA DOLDURMA ETKİNLİĞİ;


                     RESİMLERDEN DE GÖRÜLECEĞİ GİBİ ÇOK EĞLENDİ. İLK BAŞTA TEK  TEK ATTI MAKARNALARI. BİR DE ŞİŞEYE BAKTI MAKARNALAR NEREYE GİDİYOR DİYE:)) SONRA BAKTI Kİ TEK TEK BİTMEYECEK AVUÇLA KOYMAYA BAŞLADI. O DA OLMADI PAKETLE KOYMAYA ÇALIŞTI:)) VE BİR ETKİNLİK DAHA SAĞA SOLA FIRLATMALARLA BİTMİŞ OLDU. ŞUNU UNUTMAYIN ZATEN SAATLERCE ÇOCUĞUNUZUN AYNI ŞEYLE OYNAMASINI BEKLEMEYİN. EN AZINDAN BU AYLARDA.

                                          ANNEYE YEMEK PİŞİRMECE;
     OĞLUM BANA YEMEK PİŞİRDİ BENDE AFİYETLE YEDİM. TENCERE TAVA MERAKLILARINA.

                                                   
                                     KAŞIKLIĞA KAŞIK DİZMECE;
 

               BEN YEMEK YAPARKEN BÜTÜN KAŞIKLIĞI YERE İNDİRİYOR VE SONRA DİZMEYE ÇALIŞIYOR. BENDE KAŞIKLIĞI ODAYA GETİRDİM. BİRAZ DA ÇATAL KAŞIK. ÖNCE SİZ GÖSTERİN VE  YERLERİNE DİZMESİNİ İSTEYİN.

Hiç yorum yok:

Blog Listem

TAKİP ETTİKLERİM