RSS

Pages

15 Mart 2014 Cumartesi

PALAMUT KIZARTMA


Âl-i İmrân(*) Sûresinin 78 . Ayetinde
Onlardan (Kitap ehlinden) bir grup var ki, Kitab’dan olmadığı halde Kitab’dan sanasınız diye (okudukları) Kitap’tanmış gibi dillerini eğip bükerler ve, “Bu, Allah katındandır” derler. Halbuki o, Allah katından değildir. Bile bile Allah’a karşı yalan söylerler.


BİZİ ALLAH'A KARŞI YALAN SÖYLEYENLERDEN, ALLAH'I KENDİ MENFAATLERİ UĞRUNA KULLANANLARDAN, DÜNYA MALINA TAPANLARDAN, PARAYA KULLUK EDENLERDEN ETME BİZİ YARABBİ. AMİN.
İNSANOĞLU GARİP BİR VARLIK. HIRS, PARA, MAKAM GÖZÜNÜ BÜRÜR DE GÜN İÇİNDE HİÇ BİR GÜN ÖLÜP GİDECEĞİ, HESABA ÇEKİLECEĞİ AKLININ UCUNA DAHİ GELMEZ. HİÇ AKLINA GELMEZ Kİ BU DÜNYANIN SAHİBİ OLDUĞUNU ZANNEDEN KAÇ FİRAVUN GEÇTİ, KAÇ HÜKÜMDAR GEÇTİ, KAÇ PADİŞAH GEÇTİ, KAÇ DEVLET ADAMI GEÇTİ, KAÇ İŞ ADAMI GEÇTİ...SONRASI TOPRAK...SONRASI HESAP GÜNÜ... ALLAH HESABINI VEREMEYECEĞİMİZ MALDAN, HESABINI VEREMEYECEĞİMİZ AMELLERDEN BİZİ KORUSUN İNŞALLAH. 
ÜLKEMİZİN ŞU DURUMUNDA DUA ETMEKTEN BAŞKA BİR YOL BULAMIYORUM. VİCDAN, VİCDAN, VİCDAN... ALLAH'IM İNSANLARIN KALPLERİNDEN VİCDANI ALMASIN İNŞALLAH. 
ÜLKEMİZİN BÜTÜN ŞEHİTLERİNE ÇOCUKLARIMIZA, POLİSLERİMİZE, ASKERLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN.

            BALIKLARI GENELDE KIZARTMA YAPMIYORUM. FIRINDA VEYA FIRIN IZGARISINDA YAPIYORUM. AMA FIRINI AÇMAYI CANIM İSTEMEDİ. TEMBELLİK YAPTIM YANİ. SONRASINDA FIRINI SİLME İŞİNE GICIK OLUYORUM.:)) HADİ BU SEFERLİK TAVADA YAPAYIM DEDİM. PALAMUT ZATEN YAĞLI BİR BALIK KIZARTINCA DAHA  YAĞLI OLUYOR. BALIĞI HER TÜRLÜ SEVERİM AMA PALAMUTUN IZGARISI DAHA GÜZEL OLUYOR KIZARTMASINDANSA. KÜÇÜK BALIKLARIN( HAMSİ, İSTAVRİT GİBİ) TAVASI DAHA GÜZEL OLUYOR.

MALZEMELER;
.2 PALAMUT(KİŞİ SAYINIZA GÖRE HERKESE 1 PALAMUT)
.TUZ
.1 ÇAY BARDAĞI MISIR UNU
.KIZARTMAK İÇİN 1 ÇAY BARDAĞI SIVI YAĞ

YAPILIŞI;
.YAĞI TAVAYA KOYUN.
.BALIKLARI TUZLAYIN. MISIR UNUNA BATIRIP TAVAYA DİZİN VE KIZARTIN.

AFİYET OLSUN...

Hiç yorum yok:

Blog Listem

TAKİP ETTİKLERİM