RSS

Pages

3 Eylül 2013 Salı

SİVAS- GÜRÜN GÖK PINAR

SİVAS'I BİR ÇOK DEFA GEZDİM TABİ MEMLEKETİM İLK DEFA GEZMİYORUM. AMA BU SEFER EŞİM VE OĞLUMU GEZDİRDİM. SİVAS'I İLK DEFA GÖREN HERKESİN İLK TEPKİSİ BU KADAR GÜZEL OLDUĞUNU TAHMİN ETMEMİŞTİM OLUYOR. SİVAS'IN MEYDANINA GİTTİĞİNİZDE DÖRT TARAFINIZI TARİH KAPLIYOR. MEDRESELER, KONGRE BİNASI, VALİLİK BİNASINI MEYDANDA AYNI ANDA GÖREBİLİYORSUNUZ. 
SİVAS'A GİDERSENİZ EĞER MUTLAKA YÖRESEL EŞYALAR SATAN DÜKKANLARA BAKMALISINIZ. ÇOK GÜZEL BİLOLAR, BAKIR EŞYALAR, EL DOKUMASI HALILAR VE SİVAS BIÇAĞI ALABİLİRSİNİZ.

      MEDRESELERİN İÇİNDE Kİ ÇAY BAHÇELERİNDE ÇAY-SİMİT MOLASI VEREBİLİRSİNİZ.

              OĞLUMUN SİVAS SİMİDİ KEYFİ. ELİNDEN ALAMADIK. BAŞINDAN AYAĞINA KADAR SUSAM OLDU:))
      ANKARA YOLU 10. KM DE LEZZETÇİ-ÇAMLIK LOKANTASINDA SİVAS KÖFTE YİYEBİLİRSİNİZ. ORTAMI ÇOK GÜZEL FAKAT YEMEKLERİ İÇİN AYNI ŞEYİ SÖYLEYEMEYECEĞİM. ÇÜNKÜ SİVAS'TA DAHA GÜZEL KÖFTE YAPAN YERLER VAR. SADECE DİNLENMEK İÇİN MÜTHİŞ BİR ORTAM.
           GÜRÜN GÖK PINAR;   EŞİMLE GÖK PINARA DOĞRU YOLA ÇIKINCA BAYA SÖYLENEREK GİTTİ. ÇÜNKÜ GÖK PINARA GİDEN YOL TAMAMEN AĞAÇSIZ VE KUPKURU DAĞLARDAN OLUŞUYOR. DAĞLARI GEÇİP MERDİVENLERDEN AŞAĞI İNDİĞİNİZ DE TURKUVAZ EŞSİZ BİR GÖL SİZİ BEKLİYOR. GERÇİ ŞUANDA ÇOK TESİSLEŞMİŞ. ESKİDEN DOĞASININ BOZULMAMIŞ HALİNİ DAHA FAZLA SEVİYORDUM.YİNE DE GÖRMEYE DEĞER.
Hiç yorum yok:

Blog Listem

TAKİP ETTİKLERİM