RSS

Pages

23 Şubat 2014 Pazar

FIRIN IZGARASINDA PALAMUT


Müminlerin emiri Hz. Ömer r.a.: ‘’Nefsin arzularına gem vurun. Çünkü nefsani arzular, insanı şerrin en kötüsüne götüren bir kılavuzdur. Hakikat nefse ağır ve acı, yanlış olan ise hafif ve hoş gelir. Ayrıca günahları terk etmek, işlenen günahlara tövbe etmekten daha kolaydır.’’ diye buyurmuştur
        OFFF NE PAZARDI YA. SABAH 7 YATAKTAN KALKIŞ, KAHVALTI, TEMİZLİK, ÇAMAŞIR, YEMEK, ÇOCUKLA OYUN OYNA, ÇOCUĞU BANYO YAPTIR, UYUT... VE SABAHTAN BERİ İLK DEFA OTURMA FIRSATI BULUYORUM. BİRDE YARININ PAZARTESİ OLDUĞUNU HATIRLAYINCA SİNİRLERİMİN BOZULMASI NORMAL DEĞİL Mİ? PAZARTESŞ NÖBETÇİYİM, AYNI ZAMANDA AKŞAM 16,30 A KADAR DERSİM VAR:((( STRESLİ HİSSEDİYOR.
           BALIK YEMESİNE BAYILIRIM BEN, HER TÜRLÜ SEVERİM BALIĞI AMA BU ŞEKİLDE PİŞİRDİKTEN SONRA ARTIK EŞİMDE SEVİYOR BALIK YEMESİNİ. ÇOCUK OLUNCA HER ŞEYİN EN SAĞLIKLISINI YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. YAĞSIZ PİŞİRMEK DAHA SAĞLIKLI VE İNANIN ÇOK DAHA LEZZETLİ OLUYOR. YALNIZ TEK SIKINTISI BALIKTAN SONRA Kİ TEMİZLİK. FIRININIZI BAYA SİLMENİZ LAZIM BALIK KOKUSUNUN SİNMEMESİ İÇİN.FIRIN TEMİZLİĞİ İÇİN  BİR DE TV DEN DUYDUĞUM BİR YÖNTEM VAR; FIRIN SICAKKEN İÇİNE LİMON KESİP KOYUYORSUNUZ LİMONLAR PİŞTİKTEN SONRA FIRINI SİLİYORSUNUZ. DENEDİM GERÇEKTEN İŞE YARIYOR.
           
MALZEMELER;
.2 PALAMUT
.TUZ
.KIRMIZI TOZ BİBER

YAPILIŞI;
.IZGARANIN ÜZERİNE BALIKLARI TUZLAYIP DİZİN.
.IZGARANIN ALTINA TEPSİ KOYMAYI UNUTMAYIN. BALIĞIN YAĞI DAMLIYOR. TEPSİNİN İÇİNE YAĞLI KAĞIT VARSA KOYABİLİRSİNİZ.
.YANINDA Kİ SEBZELERİ SALATA YAPMAK İÇİN KOYMUŞTUK.
.FIRININIZIN IZGARA AYARINA GETİRİN.(ZİG ZAG OLAN AYAR)
.VE BİR TARAFI PİŞTİKTEN SONRA DİĞER TARAFINI ÇEVİRİN. ÇEVİRİNCE ÜZERİNE KIRMIZI TOZ BİBER ATIN. KIZARANA KADAR BEKLEYİN.

AFİYET OLSUN...


     

Hiç yorum yok:

Blog Listem

TAKİP ETTİKLERİM